Kur hyn në fuqi Ligji i Pagave dhe kur dalin me rritje pagat e punonjësve?

Ekonomi

Kur hyn në fuqi Ligji i Pagave dhe kur dalin me rritje pagat e punonjësve?

Më: 1 shkurt 2023 Në ora: 11:26
Hekuran Murati

Ligji për Pagat do të hyjë në fuqi më 6 shkurt.

Kjo u bë e ditur në një konferencë për media nga zëvendësministri i Financave Bardhyl Dobra.

“Pas një pune intensive për Ligjin e Pagave më në fund jemi këtu dhe Ligji i Pagave do të hyjë në fuqi më 6 shkurt”, tha ai gjatë një konference të përbashkët me ministrin Hekuran Murati.

Pagat me rritje pritet të dalin me 28 shkurt.

Në mbledhjen e sotme të Qeverisë u publikua koeficienti i pagave për sivjet i cili do të jetë 105 euro për vitin 2023.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat