Nuk ndalet kriza e Euros dhe Dollarit, mësoni se ç'po ndodh me monedhat e tjera të huaja

Ekonomi

Nuk ndalet kriza e Euros dhe Dollarit, mësoni se ç'po ndodh me monedhat e tjera të huaja

Më: 9 shkurt 2023 Në ora: 09:39
Foto ilustrim

Sot me 9 shkurt, dollari amerikan blihet me 107.8 lekë dhe shitet me 108.6 lekë.

Euro blihet me 115.9 lekë dhe shitet 116.4 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 130 lekë dhe shitet me 131 lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 116.7 lekë, ndërsa në shitje me 117.6 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 80.2 lekë dhe në shitje me 82 lekë.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat