Luhatje e papërfillshme e monedhave të huaja/ Kursi i këmbimit për sot, ja çfarë po ndodh me euron e dollarin

Ekonomi

Luhatje e papërfillshme e monedhave të huaja/ Kursi i këmbimit për sot, ja çfarë po ndodh me euron e dollarin

Më: 12 maj 2023 Në ora: 09:56
Foto ilustrim

Sot, më 12 maj 2023, dollari amerikan blihet me 100.9 lekë dhe shitet me 101.9 lekë.

Euro blihet me 110.5 lekë dhe shitet 111.2 lekë.

Paundi britanik sot blihet me 126.4 lekë dhe shitet me 127.4  lekë.

Franga zvicerane këmbehet sot në blerje me 112.6 lekë, ndërsa në shitje me 113.5 lekë.

Dollari kanadez sot në blerje këmbehet me 74.3 lekë dhe në shitje me 76.3 lekë.

Image
Të dhënat për këmbimin valutor
commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat