Abdixhiku akuzon Qeverinë se po mashtron për “normalizimin e çmimeve”: Propaganda s’bën zgjidhje

Ekonomi

Abdixhiku akuzon Qeverinë se po mashtron për “normalizimin e çmimeve”: Propaganda s’bën zgjidhje

Më: 22 maj 2023 Në ora: 11:10
Lumir Abdixhiku

Kryetari i LDK-së, Lumir Abdixhiku, ka reaguar për rritjen e çmimeve në vendin tonë, duke e akuzuar Qeverinë se po mashtron me deklarimet se “çmimet janë normalizuar”.

Abdixhiku ka thënë se rritja po vazhdon dhe përpjekjet për mashtrim dhe propagandë, siç i ka quajtur ai, nuk janë një zgjidhje.

“Pushteti na thotë se çmimet janë normalizuar.

Një tjetër përpjekje tjetër mashtrimi.

Po ja u vizatoj. 

Çfarë është blerë me 105 euro në shkurt të vitit 2021, sot duhet të blihet me 127. Dhe rritja vazhdon. Sepse paaftësia kushton e propaganda s’bën zgjidhje.”, ka shkruar Abdixhiku.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat