​Drejtori i ATK-së takon ambasadorin Abbott, diskutojnë për rekrutimin e punonjësve të rinj

Ekonomi

​Drejtori i ATK-së takon ambasadorin Abbott, diskutojnë për rekrutimin e punonjësve të rinj

Më: 23 nëntor 2023 Në ora: 16:36
Foto nga takimi

Drejtori Ekzekutiv i Administratës Tatimore të Kosovës (ATK), Ilir Murtezaj sot (e enjte) ka vizituar ambasadën e Mbretërisë së Bashkuar në Kosovë. Në takim me ambasadorin Nicholas Abbott dhe bashkëpunëtorët e tij, u diskutua rreth bashkëpunimeve të vazhdueshme që ka ATK me ambasadën e Mbretërisë së Bashkuar.

Në njoftimin për media thuhet se drejtori Murtezaj falënderuar për mbështetjen që i është bërë institucionit në procese të rëndësishme, si dhe bashkëpunimet e tjera në fusha të caktuara tatimore.

“Murtezaj, në këtë takim kërkoj nga ambasada që të mbështetë ATK-në në fazën e rekrutimit të punonjësve të rinj, proces i cili ka nevojë për monitorim profesional e të paanshëm, në mënyrë që përzgjedhja të jetë sa më transparente dhe meritore”, thuhet në komunikatë.

Nga ambasada u vlerësua kërkesa e ATK-së dhe në parim u premtua që do të mbështesin në zhvillimin e një sistemi të rekrutimit që do të shihet si meritokratik dhe transparent, i cili padyshim do të reflektoj në përzgjedhje të drejtë dhe meritore.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat