Si u pushtua tregu nga monedhat false? – tregon Fehmi Mehmeti, ish-guvernator i BQK-së

Ekonomi

Si u pushtua tregu nga monedhat false? – tregon Fehmi Mehmeti, ish-guvernator i BQK-së

Më: 29 nëntor 2023 Në ora: 18:28
Fehmi Mehmeti

Ish guvernatori i BQK-së, Fehmi Mehmeti në emisionin “Raport” ka folur rreth monedhave falso në Kosovë.

Ai tregon se si është pushtuar tregu nga monedhat falso, raporton Gazeta10.

“Dukuria e parave falso është e shprehur edhe në nivel të Ballkanit Perëndimor edhe në Shqipëri edhe në Maqedoni por edhe në Kosovë dhe funksionin si një rrjetë, dhe kudo që dedektohet dhe ku është burimi që janë prodhuar këto para falso një informatë të tillë un nuk e kam por po besoj se institucionet e sigurisë janë duke u marrur më këtë rastë”, tha ai.

Mehmeti shton se dukurinë e parave falso nuk mundet ta parandalojë BQK-ja.

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat