Arrestohen 4 persona në Turqi/ Kontrabandim fosilesh të lashta të yjeve të detit

Evropë

Arrestohen 4 persona në Turqi/ Kontrabandim fosilesh të lashta të yjeve të detit

Më: 26 janar 2021 Në ora: 10:13
Foto ilustrim

Ekipet turke kundër kontrabandës të hënën sekuestruan gjashtë fosile të yjeve të detit që datojnë 2 milionë vjet më parë në një pjesë perëndimore të Turqisë.

Sipas Anadolu Agency (AA), një burim nga ekipet e policisë në Çanakkala zbuluan 4 të dyshuar në qendër të qytetit që po përpiqeshin të shesin fosilet.

Gjatë operacionit, fosilet u sekuestruan dhe të dyshuarit u arrestuan. Pasi ekzaminimit fosilet u dorëzuan në Drejtorinë e Muzeut të Trojës.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat