Një i plagosur pas një sulmi me thikë në aeroportin e Dyseldorfit, autori në arrati

Evropë

Një i plagosur pas një sulmi me thikë në aeroportin e Dyseldorfit, autori në arrati

Më: 6 korrik 2021 Në ora: 15:51
Foto ilustrim

Policia federale konfirmoi të martën se një sulm me thikë la një person të plagosur në Aeroportin e Dyseldorfit në Gjermani.

Sipas mediave të huaja, policia tha se sulmi me thikë ndodhi në një makinë shitëse të biletave të parkimit në një garazh parkimi pranë terminalit të nisjeve.

Viktima u dërgua në spital për mjekim ndërsa që i autori i sulmit është ende në arrati.

Për fat të mirë në këtë fatkeqësi, lëndimet e pësuara nga viktima thuhet se nuk ishin të rënda. 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat