“Film horror, por është realitet”, përshkrimi nga një grua për zjarret në Greqi

Evropë

“Film horror, por është realitet”, përshkrimi nga një grua për zjarret në Greqi

Më: 9 gusht 2021 Në ora: 17:38
Foto ilustrim

Mijëra njerëz janë detyruar të evakuohen nga ishulli i dytë më i madh i Greqisë, derisa zjarret e ashpra janë ndezur.

Sipas BBC, duke qëndruar nën qiellin e kuq, një turist në ishullin Evia i ka përshkruar skenat si “apokaliptike”.

Një grua tjetër e cila po largohej me traget tha se skenat ngjanin “sikurse me një film horror”.

“Është si një film horror, por nuk është … është një realitet”, u shpreh ajo.

Bëhet e ditur se pamjet me dron kanë kapur pamjet që tregojnë shkallën e dëmit të shkaktuar nga zjarret në vend, në veri të Athinës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat