Ishin mbyllur brenda një kamioni, momenti kur policia britanike gjen një grup emigrantësh

Evropë

Ishin mbyllur brenda një kamioni, momenti kur policia britanike gjen një grup emigrantësh

Më: 24 tetor 2021 Në ora: 19:48
Foto

Ky është momenti tronditës kur një grup migrantësh u gjetën në pjesën e pasme të një kamioni në aeroportin Heathrow të Londrës.

Sipas mediave të huaja, pamjet tregojnë grupin prej rreth nëntë migrantësh, përfshirë fëmijë të vegjël, të grumbulluar brenda automjetit ndërsa oficerët e policisë flasin me ta.

Skenat vijnë ndërsa shifrat e fundit të Qeverisë britanike treguan se gjithsej 19,533 njerëz kanë bërë udhëtimin 21 milje nëpër kanal me anije deri më tani në vitin 2021 – më shumë se dyfishi i 8,410 që arritën vitin e kaluar.

Dhe personi që ka marrë pamjet, i cili nuk donte të tregonte emrin e tij, tha për MailOnline: ‘Ishte një shok, kaq. Thjesht shok”.

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat