Sërish shifra alarmante në Zvicër: 27 të vdekur dhe mbi 8 mijë raste të reja me Koronavirus

Evropë

Sërish shifra alarmante në Zvicër: 27 të vdekur dhe mbi 8 mijë raste të reja me Koronavirus

Nga: M.L. Më: 25 nëntor 2021 Në ora: 14:54
Foto ilustrim

Zyra Federale e Shëndetit Publik jep informacione të përditshme për zhvillimin e epidemisë së koronavirusit në Zvicër. Blick vazhdimisht përmbledh shifrat e autoriteteve në treguesin e statistikave, përcjell Bota Sot.

Në 24 orët e fundit, 8042 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (FOPH) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit.

Numri i testeve të kryera është 56275. BAG raporton gjithashtu 27 vdekje të reja nga CoVID-19. Edhe 88 persona të tjerë u shtruan në spital.

Kujtojmë se të mërkurën 8,585 infeksione të reja me koronavirus janë raportuar në Zyrën Federale të Shëndetit Publik (FOPH) nga Zvicra dhe Principata e Lihtenshtajnit. Numri i testeve të kryera është 56160. BAG raporton gjithashtu 17 vdekje të reja në lidhje me koronavirusin. 103 persona të tjerë u shtruan në spital.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat