Shkon mbi 7.7 milionë numri total i infektimeve nga Covid-19 në Francë

Evropë

Shkon mbi 7.7 milionë numri total i infektimeve nga Covid-19 në Francë

Më: 1 dhjetor 2021 Në ora: 06:34
Foto ilustrim

Franca vazhdon raporton shifra të larta infektimesh. Sipas autoriteteve shëndetësore në 24 orët e fundit në Francë u regjistruan 8 mijë e 279 raste të reja.

Shifrat e fundit e çuan numrin total të infektimeve në mbi 7.77 milionë, ndërsa numri i viktimave ka arritur në 119 mijë e 16, ku 103 u regjistruan vetëm 24 orët e fundit.

Gjithsej 9.860 pacientë me COVID-19 po marrin trajtim në spitale, ndërsa numri i pacientëve në gjendje kritike është 1.749.

Më shumë se 51,93 milionë njerëz kanë marrë dozat e tyre të para të një vaksine, ndërsa mbi 50,84 milionë janë vaksinuar plotësisht, konfirmoi Ministria e Shëndetësisë. Franca gjithashtu ka dhënë dozën e tretë përforcuese për më shumë se 7,29 milionë njerëz.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat