Të vdekur dhe të plagosur pas sulmeve në stacione

Evropë

Të vdekur dhe të plagosur pas sulmeve në stacione

Nga: M.H. Më: 25 prill 2022 Në ora: 12:10
Ukrainë

Autoritetet këtu kanë njoftuar një numër goditjesh raketore ruse në stacionet perëndimore dhe qendrore të Ukrainës.

Kreu i rajonit qendror Vinnytsia sapo ka njoftuar në Telegram se atje ka të vdekur dhe të plagosur, pas sulmeve në stacionet Zhmerynka dhe Kozyatyn, shkruan BBC, përcjell “Bota sot”.

Serhiy Borzov nuk tha se sa viktima kishte, por tha se rusët po përpiqeshin të godisnin "infrastrukturën kritike".

Hekurudhat ukrainase kanë anuluar ose devijuar trenat në perëndim dhe qendër pas sulmeve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat