Operacioni i madh policor në aeroportin e Cyrihut, kërcënohet me bombë aeroplani që fuluturoi nga Varshava

Evropë

Operacioni i madh policor në aeroportin e Cyrihut, kërcënohet me bombë aeroplani që fuluturoi nga Varshava

Nga: M.L. Më: 16 maj 2022 Në ora: 15:04
Një kërcënim për bombë është marrë sot në fluturimin e Helvetic Airways (LX1343) nga Varshava për në Cyrih. (foto ikonë)

Operacion i madh i Policisë në aeroportin e Cyrihut, përcjell “Bota sot”.

Blick ka marrë informacion se është marrë një kërcënim me bombë për fluturimin e Helvetic Airways (LX1343) nga Varshava në Cyrih.

“Aeroplani Embraer E190-E2 u ul në pistën 14 në aeroportin e Cyrihut pa incidente. Pak para orës 12:00, pasagjerët dhe ekuipazhi u larguan nga avioni përmes shkallëve, "shkruan një zëdhënës i Helvetic Airways.

Uebkamera është çaktivizuar

Së bashku me autoritetet, Helvetic Airways po merr të gjitha masat e nevojshme dhe të mundshme për të garantuar sigurinë dhe mirëqenien e pasagjerëve dhe anëtarëve të ekuipazhit. Linja ajrore është në kontakt të vazhdueshëm me autoritetet e përfshira, policinë dhe aeroportin.

Me kërkesë të Blick, policia kantonale e Cyrihut konfirmoi një operacion po zhvillohet në aeroport. Helvetic Airways nuk dëshiron të zbulojë detaje të mëtejshme për Blick.

Aeroporti i Cyrihut ka çaktivizuar ndërkohë webkamerat e tij.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat