Vajza 4-vjeçare bie nga ballkoni, një kalimtar i rastësishëm i shpëton jetën

Evropë

Vajza 4-vjeçare bie nga ballkoni, një kalimtar i rastësishëm i shpëton jetën

Më: 23 qershor 2022 Në ora: 00:29
Foto ilustrim

Një aksident i lumtur. Këtë mund të themi për atë që i ndodhi një vajze katërvjeçare në veri të Italisë. Ajo ra nga ballkoni në katin e dytë. Një kalimtar i rastësishëm e kapi atë në krahë dhe i shpëtoi jetën.

Shpëtimi i mrekullueshëm ndodhi pasditen e së martës në lagjen Sant'Antonino të Treviso, një qytet me 85,000 banorë në rajonin Veneto. 

Vajza po luante me celular në ballkonin e banesës së saj në katin e dytë. Ajo do të ishte përkulur shumë në buzë  ballkonit. 

Një kalimtar i rastësishëm duke kaluar poshtë ballkonit pa fillimisht celularin duke fluturuar dhe ngriti sytë. Ai e pa vajzën të rrëzuar, u pozicionua poshtë ballkonit në pak sekondë dhe e kapi vajzën në krahë.

Mediat italiane vlerësojnë trimërinë dhe gjakftohtësinë e shpëtimtarit. 

Policia ka mbërritur në vendngjarje për të hetuar rrethanat e sakta, por duket se nuk ka asnjë arsye për të dyshuar se ngjarja ishte aksidentale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat