E tmerrshme, me maskë dhe me pistoletë, si i grabitën 600 euro pronarit të dyqanit

Evropë

E tmerrshme, me maskë dhe me pistoletë, si i grabitën 600 euro pronarit të dyqanit

Më: 30 qershor 2022 Në ora: 18:38
Dy grabitësit që u arrestuan janë vëllezër.

Mediet greke kanë publikuar pamjet nga grabitja e një kioske në Neo Heraklio.

Nga pamjet e publikuara duken 2 hajdutët e maskuar me kokore, të cilët afrohen te kioska dhe neutralizojnë pronarin duke e kërcënuar me pistoletë.

Ndërkohë autori i tretë kontrollonte rrugën. Hajdutët vodhën nga kioska 600 euro.

Pasi morën paratë hajdutët hipën në motorin që kishin parkuar aty pranë dhe u larguan.

Autoritetet policore arritën të identifikojnë autorët e grabitjes.

Dy prej tyre janë arrestuar. Ndërsa autori i tretë është në kërkim.

Bëhet me dije se dy grabitësit që u arrestuan janë vëllezër.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat