Aksidentohet autobusi, të paktën 6 të vdekur e 25 të lënduar

Evropë

Aksidentohet autobusi, të paktën 6 të vdekur e 25 të lënduar

Më: 5 korrik 2022 Në ora: 12:30
Pamje nga aksidenti në Turqi

Një autobus është aksidentuar sot në dalje të lagjes Lüleburgaz në Turqi.

Si pasojë e kësaj, 6 persona kanë vdekur, në mesin e tyre edhe një fëmijë, raporton Anadolu Agency.

Siç raportohet, nga ky aksident, lëndime kanë marrë 25 persona, të cilët janë dërguar me autoambulanca në spitalet përreth.

Në vendin e ngarjes ka dalë edhe guvernatori i Kirkarelit, Birol Ekici, i cili tha se autobusi po udhëtonte nga Edirne për në Bodrum.

Autobusi i aksidentuar tashmë është hequr nga rruga me ndihmën e një vinçi.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat