Babai hero futet në det për të shpëtuar 3 fëmijët e tij, mbytet bashkë me 6-vjeçarin, shpëtojnë 2 të tjerët

Evropë

Babai hero futet në det për të shpëtuar 3 fëmijët e tij, mbytet bashkë me 6-vjeçarin, shpëtojnë 2 të tjerët

Më: 17 gusht 2022 Në ora: 10:43
Foto ilustrim

Një ngjarje sa heroike aq edhe tragjike është regjistruar në ujërat e detit Ischitella në Castel Volturno, në provincën e Casertës, Itali.

Mësohet se një burrë dhe djali i tij i mitur, 6-vjeç nga Gana u mbytën në det.

Bazuar në atë çfarë thonë rojet bregdetare, burri ndodhej në plazhin e Fontane Bleut me tre fëmijët e tij të mitur, 6, 10 dhe 13 vjeç.Të tre fëmijët u hodhën në det, por rryma i tërhoqi zvarrë nga bregu.

Për t’i shpëtuar burrë u fut në det, shpëtoi dy fëmijët 10 dhe 13 vjeç, ndërsa ai vet bashkë me djalin e vogël u mbytën.

Një nga dy fëmijët e dërguar në spital është në gjendje më të rëndë.Në vendin e ngjarjes mbërriti policia, zjarrfikësja dhe Autoriteti portual.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat