Fëmija rus dëgjohet duke qarë derisa babai i shkon si rezervist ushtarak në Ukrainë

Evropë

Fëmija rus dëgjohet duke qarë derisa babai i shkon si rezervist ushtarak në Ukrainë

Më: 22 shtator 2022 Në ora: 23:22
Foto nga vendi i ngjarjes

Një fëmijë mund të dëgjohet duke qarë teksa i thotë lamtumirë babait të tij në një video të shpërndarë në Telegram.

Videoja tregon burra rusë që presin në radhë për të hipur në autobus për të shkuar dhe për të luftuar në luftë.

Rusia ka filluar zbatimin e vendimeve për të thirrur rezervistët për të luftuar në Ukrainë.

Presidenti Vladimir Putin urdhëroi mobilizimin e 300,000 rusëve të tjerë me përvojë ushtarake, duke shkaktuar protesta në vend të mërkurën, shkruan BBC.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat