Rusia po heton dëmtimin e tubacioneve Nord Stream si terrorizëm ndërkombëtar!

Evropë

Rusia po heton dëmtimin e tubacioneve Nord Stream si terrorizëm ndërkombëtar!

Nga: A.SH Më: 28 shtator 2022 Në ora: 19:54
Foto ilustrim

Shërbimi rus i sigurisë FSB po heton dëmin e shkaktuar nga tubacionet e gazit Nord Stream nën Detin Baltik si "terrorizëm ndërkombëtar", ka thënë agjencia e lajmeve Interfax të ketë cituar zyrën e prokurorit të përgjithshëm, përcjell Bota sot.

Gjermania, Danimarka dhe Suedia thanë se sulmet bënë që gazi nga dy tubacionet e gazit në pronësi ruse, në qendër të një bllokimi energjetik, të derdhej në det.

Vendet nuk kanë thënë se kë dyshojnë për kryerjen e sulmeve.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat