Rusia ngre zyra në pikat kufitare ndërsa burrat vazhdojnë të ikin

Evropë

Rusia ngre zyra në pikat kufitare ndërsa burrat vazhdojnë të ikin

Nga: A.SH Më: 28 shtator 2022 Në ora: 20:41
Udhëtarët nga Rusia lëvizin me makinë pasi kalojnë kufirin për në Gjeorgji në stacionin Zemo Larsi/Verkhny Lars.

Rusia ka ngritur zyra skicimi në pikat kufitare, thanë agjencitë ruse të lajmeve, ndërsa radhët e gjata të rusëve që përpiqen të shpëtojnë nga thirrja për të luftuar në Ukrainë vazhdojnë të bllokojnë autostradat jashtë vendit, përcjell Bota sot.

Osetia e Veriut kufizoi hyrjen e shumë makinave të pasagjerëve në territorin e saj dhe krijoi një zyrë drafti në vendkalimin kufitar Verkhy Lars, me disa media që publikuan foto që tregonin një furgon të zi me të shkruar "zyra e regjistrimit ushtarak".

Një tjetër projekt-pikë kontrolli u ngrit në Rusi përgjatë kufirit finlandez, sipas gazetës së pavarur ruse të lajmeve Meduza.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat