Ekipet e emergjencës në aeroportin Heathrow të Londrës, pasi dy aeroplanë pasagjerësh janë përplasur në pistë

Evropë

Ekipet e emergjencës në aeroportin Heathrow të Londrës, pasi dy aeroplanë pasagjerësh janë përplasur në pistë

Më: 28 shtator 2022 Në ora: 22:48
Aeroporti Heathrow, Londër

Ekipet e emergjencës kanë shkuar me shpejtësi në aeroportin Heathrow, pasi dy aeroplanë pasagjerësh janë përplasur në pistë.

Sipas mediave britanike, incidenti ndodhi rreth orës 20:00 dhe përfshinte një fluturim Korean Air KE908.

Siç mësohet, njëri nga aeroplanët ka gërvishtur anën e një tjetër aeroplani, gjatë lëvizjes në aeroportin e Londrës.

Aeroporti që atëherë ka konfirmuar se përplasja ka ndodhur, por tha se nuk ka dhënë detaje të mëtejshme.

 

Një dëshmitar okular postoi në Twitter se një aeroplan i Korean Air ishte përfshirë në aksident.

Fluturimi KE908 do të nisej në orën 19:35 për në Seul, Kore, por ende nuk është larguar nga aeroporti. 

 

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat