Gjiganti amerikan i veturave elektrike zbarkon për investim në Serbi, ky është reagimi i Hillit

Evropë

Gjiganti amerikan i veturave elektrike zbarkon për investim në Serbi, ky është reagimi i Hillit

Më: 8 dhjetor 2022 Në ora: 18:27
Christopher Hill

Ambasadori i SHBA-së në Beograd, Christopher Hill ka treguar sot se i ka uruar mirëseardhje në Serbi kompanisë amerikane të prodhimit të veturave elektrike “Rivian”.

“Qendra e re e teknologjisë është investim emocionues në Serbi dhe njerëzit e saj dhe një votë e qartë besimi në të ardhmen e Serbisë”, ka shkruar Hill.

Ai gjithashtu ka ndarë përvojën e tij me makinën elektrike të Rivian.

Image
Postimi i Hillit

“ Dhe udhëtimi është i mahnitshëm!”, ka shkruar Hill.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat