E habitshme: Nxirret nga rrënojat me cigare në gojë, s’e heq as pas insistimit të shpëtimtarëve

Evropë

E habitshme: Nxirret nga rrënojat me cigare në gojë, s’e heq as pas insistimit të shpëtimtarëve

Më: 8 shkurt 2023 Në ora: 16:39
Pamje nga video

Turqia është goditur të hënën nga një tërmet shkatërrimtar që ka lënë mijëra të vdekur, mijëra të pastrehë dhe shumë ndërtesa të shkatërruara.

Ekipet e kërkim shpëtimit nga shumë vende po vazhdojnë kërkimet e tyre nën rrënoja.

Përveç videove prekëse ku shihen fëmijët e vegjël teksa nxirren prej rrënojave dhe shpëtohen, në internet po qarkullon edhe një video e një personi të moshuar i cili gjendet nga ekipet e kërkim shpëtimit nën rrëoja në qytetin e Adıyaman .

Ajo që bie në sy është se ai ka një cigare në gojë në momentin kur nxirret nga rrënojat dhe pavarësisht insistimit të kërkim-shpëtuesve ai nuk e hedh cigaren.

I moshuari gjithashtu ka refuzuar edhe që të marr trajtim në spital.

Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat