Aksident me vdekje, autobusi përplaset me 5 makina

Evropë

Aksident me vdekje, autobusi përplaset me 5 makina

Më: 4 qershor 2023 Në ora: 08:59
Foto ilustrim

Një aksident i rëndë ka ndodhur në Itali, ku një autobus është përplasur me pesë makina pastaj përfundoji në një shkëmb.

Mediat vendase shkruajnë se ngjarja ka ndodhur mëngjesin e kësaj të diele në autostradën A16 Napoli-Canosa, në drejtim të Napolit, pranë komunës Vallesaccarda në km 101.

Si pasojë e këtij aksidenti ka humbur jetën një person dhe janë plagosur 14 të tjerë.

Autobusi me 38 persona në bord nga Flixbus, ishte nisur nga Leçe për në Romë Tiburtina. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat