Tentoi të kalojë me veturë shinat në Serbi, treni e godet me fuqi – publikohen pamjet e përplasjes

Evropë

Tentoi të kalojë me veturë shinat në Serbi, treni e godet me fuqi – publikohen pamjet e përplasjes

Më: 6 korrik 2023 Në ora: 14:05
Foto nga vendi i ngjarjes

Një aksident i tmerrshëm ka ndodhur në vendkalimin e nivelit ndërmjet Lozovikut dhe Krnjevës në Serbi, ku janë përfshirë një automjet pasagjerësh dhe një tren.

Vetura po kalonte shinat, kur një tren e goditi me shpejtësi të plotë.

Pamjet e publikuara në rrjetet sociale janë shqetësuese, nga fuqia e goditjes, vetura sillet.

Siç raportojnë mediat e atjeshme, dy persona kanë pësuar lëndime të lehta trupore. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat