Askush nuk guxon ta gjykojë pushtimin rus të Ukrainës – një grua rrahet brutalisht pasi e kritikoi një ish-pjesëtar të luftës

Evropë

Askush nuk guxon ta gjykojë pushtimin rus të Ukrainës – një grua rrahet brutalisht pasi e kritikoi një ish-pjesëtar të luftës

Më: 28 shkurt 2024 Në ora: 18:50
Foto nga vendi i ngjarjes

Njerëzit që po e kundërshtojnë pushtimin rus të shtetit ukrainas, po e pësojnë rëndë në Rusi.

Në Khakassia, një grua në një klub nate kritikoi një person që kishte shkuar të luftonte në Ukrainë, po e pësoi shumë keq prej tik.

Sherri ka ndodhur në dhomën e kontrollit të klubit, raportojnë mediat e huaja.

Me të parë okupatorin, gruaja ka filluar ta kritikojë me të madhe rusin.

Burri u përgjigj duke bërtitur se kishte ‘luftuar dhe derdhur gjak për njerëz si ajo’ dhe filloi ta rrihte gruan.

Pasi u largua prej dhomës, një burrë tjetër u kthye dhe vazhdoi ta rrihte gruan.

Ndryshe, Rusia ka nisur pushtimin e Ukrainës më 24 shkurt të vitit 2022 duke shkaktuar mijëra viktima dhe dëme të shumta materiale. 

commentFirst article
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat