Nderime arkivolit të doktorit Afrim Tasholli i cili vidq nga Covid

Ferizaj

Nderime arkivolit të doktorit Afrim Tasholli i cili vidq nga Covid

Më: 24 dhjetor 2020 Në ora: 16:30
Nderime arkivolit të doktorit Afrim Tasholli i cili vidq nga Covid

Arkivoli i doktorit nga Ferizaj, i cili vdiq dje nga Covid-19, u përcoll me nderime të larta nga punëtorët shëndetësor në Ferizaj.

Pamjet e publikuara në rrjetet sociale tregon punëtorët shëndetësorë të cilët hidhnin lule në veturen ku bartej arkivoli i Tashollit.

Tasholli një kohë u angazhua në mjekësinë primare të Ferizajt, specializimin në Prishtinë dhe si specialist i Anesteziologjis me Mjekim Intesiv në Spitalin e Përgjithshëm Ferizaj.

Image
Nderime arkivolit të doktorit Afrim Tasholli i cili vidq nga Covid

Dha kontribut edhe në edukimin e brezave të ri me angazhim në shkollën mesme të mjekësis “Elena Gjika”.
 

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat