Flet drejtori i shkollës: Nëna e nxënëses hyri në klasë dhe e sulmoi mësuesen para të gjithëve

Ferizaj

Flet drejtori i shkollës: Nëna e nxënëses hyri në klasë dhe e sulmoi mësuesen para të gjithëve

Më: 15 tetor 2021 Në ora: 15:36
Foto ilustrim

Pak më parë u raportua për një rast kur mësuesja është sulmuar nga nëna e një nxënëses të shkollës “Naim Frashëri”, në Zaskok të Ferizajt, ku e gjithë kjo erdhi si pasojë e vërejtjes që kishte marrë nxënësja nga kjo mësuese.

Për këtë rast, media ka kontaktuar me drejtorin e kësaj shkolle, Bekim Nrecaj, i cili tha se nëna e nxënëses ka hyrë në orën e mësimit dhe e ka sulmuar mësuesen në prani të nxënësve të tjerë.

“Rasti ka ndodhur brenda në klasë, rastin në polici e kanë lajmëru punëtorët e shkollës, ajo ka ardhë ka hy në shkollë. Rasti ka ndodhë pa paralajmërim. Mësuesja ka qenë në orë të mësimit, e ka sulmuar para nxënësve të tjerë, në prani të tyre”.

I pyetur për gjendjen shëndetësore të mësueses, Nrecaj bëri të ditur se pas trajtimit mjekësor ajo është liruar në shtëpi por që ndihet e shqetësuar.

“Është e shqetësuar, nuk po mundet me e marrë veten, pasi e ka marrë policia rastin, ajo është dërgu në emergjencë e ka marrë një trajtim mjekësor dhe është liruar për në shtëpi”, tha drejtori i shkollës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat