Komuna e Ferizajt, 11 drejtori, vetëm dy të udhëhequra nga gratë

Ferizaj

Komuna e Ferizajt, 11 drejtori, vetëm dy të udhëhequra nga gratë

Më: 4 dhjetor 2021 Në ora: 20:58
Foto

Të premten, kryetari i rizgjedhur i Ferizajt Agim Aliu, ka prezantuar kabinetin e tij për të udhëhequr në katër vjetët e ardhshme me komunën.

Por, nga 11 drejtori vetëm dy iu besuan të udhëhiqen nga gratë.

Kjo nga kabineti i kryetarit Aliu u theksua se nuk u bë me qëllim dhe që ishte vullnet i kryetarit për të emëruar sa më shumë gra. Por, të njëjtat kanë hezituar mbase për kushte më të mira në sektorin privat.

Mirëpo, kjo qasje po kritikohet nga shoqëria civile dhe opozita që thonë se Ferizaj ka shumë gra që meritojnë të marrin pozita udhëheqëse.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat