Nesër mbyllet përkohësisht njëri segment i rrugës “Emin Duraku” në Ferizaj

Ferizaj

Nesër mbyllet përkohësisht njëri segment i rrugës “Emin Duraku” në Ferizaj

Më: 16 maj 2022 Në ora: 14:27
Foto ilustrim

Nesër me datë 17.05.2022 (e marte), shkak i punimeve në rrugë, duke filluar nga ora 07:00  e deri në përfundim të punimeve në implementimin e projektit ‘’Rikonstruktimi i rrugës Ahmet Kaçiku”, projekt i komunës së Ferizajt, do të bëhet mbyllja e përkohshme e njërit shirit të komunikacionit, konkretisht segmenti,  prej kryqëzimit me rrugën “Emin Duraku” e deri te kryqëzimi me rreth rrotullimin,  te stacioni policor në Ferizaj.

Kjo është bërë e ditur nga drejtoria Rajonale e Policisë në Komunën e Ferizajt.

“Komunikacioni në këtë pjesë do të zhvillohet në një drejtim. Veç, shenjave paralajmëruese për orientim të shoferëve,  që do të vendosen nga punëkryesi, Policia Rajonale e Ferizajt, me fillim të zhvillimit të punëve ndërtimore, do të kujdeset për mbarëvajtjen dhe sigurinë në komunikacionin rrugor”.

“Apelojmë te qytetarët, shoferët a automjeteve, që të shfrytëzojnë rrugët alternative deri në përfundimin e punimeve në rrugën “Ahmet Kaçiku’’ në Ferizaj.”, është thënë në komunikatë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat