Presidenti i Ferrarit, Binotto: Nuk ka rivalitet brenda skuadrës nga pilotët e rinj

Formula 1

Presidenti i Ferrarit, Binotto: Nuk ka rivalitet brenda skuadrës nga pilotët e rinj

Më: 26 shkurt 2021 Në ora: 21:43
Mattia Binotto

Presidenti i skuadrës së Ferrarit në Formula One, Mattia Binotto, ka deklaruar se nuk ka rivalitet brenda skuadrës dhe vetëm Ferrari është ajo çka ka rëndësi.

Presidenti i Ferrarit, ka prezantuar dy pilotët e ri të skuadrës për sezonin 2021.

Fjala bëhet për Carles Leclerc dhe Carlos Sainz që do të bashkohen me skuadrën.

“Nuk ka rivalitet, në fakt janë pilotët më të rinj që nga viti 1968, dhe po kërkojmë të zhvillojmë talentin për të ardhmen”, tha ai për “SkySport”.

“Viti 2021 nuk do të jetë i lëhtë, është vështirë të arrihet zbrazëtija e Mercedesit me vetëm një vit”, tha Binotto.

“Kemi përmirësuar shpejtësinë dhe motorin, duam të bëjmë mirë  dhe të përmirësohemi. Këta pilotë kanë bërë mirë, mentaliteti dhe dëshira e fitores duhet të jetë gjithmonë”, përfundoi Mattia Binetti.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat