Lorenzo: Rossi ka qenë piloti më i madh në historinë e motoçiklizmit

Formula 1

Lorenzo: Rossi ka qenë piloti më i madh në historinë e motoçiklizmit

Më: 13 janar 2022 Në ora: 13:47
Lorenzo: Rossi ka qenë piloti më i madh në historinë e motoçiklizmit

Piloti spanjoll Jorge Lorenzo, ish-kampion bote në MotoGP, dikur ka qenë rival dhe shok skuadre te Yamaha me Valentino Rossi. Tashmë që të dy janë tërhequr nga garat e motoçiklizimit.

Gjithsesi Jorge Lorenzo ka folur me superlativa për rivalin italian, për të cilin ka thurur elozhe.

“Valentino Rossi ka qenë piloti më i madh në historinë e motoçiklizmit. Ai ishte gjithnjë më i shpejti në pistë dhe ishtë e vështirë ta mposhtje.

Unë mendoj se ai është Maradona i MotoGP, me personalitet dhe persona të tillë nuk lindin shpesh në sportin tonë”, u shpreh Jorge Lorenzo.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat