Befason Verstappen: Babai im kurrë nuk besoi se do të bëhem kampion botëror

Formula 1

Befason Verstappen: Babai im kurrë nuk besoi se do të bëhem kampion botëror

Më: 6 korrik 2022 Në ora: 09:15
Max Verstappen

Max Verstappen ka dhënë disa detaje nga e kaluara e tij.

Kampioni në fuqi i Formula 1, Max Verstappen thotë se jo shumë njerëz besuan se ai do të kishte këtë epitet ndonjëherë.

Një nga njerëzit që nuk besoi në titullin e kampionit ishte edhe babai i tij.

“Babai im kurrë nuk tha se do të bëhesha kampion”, ka thënë Verstappen.

“Ai gjithmonë ishte në të kundërtën. Më thoshte se do të bëhesha shofer kamioni apo autobusi”, shtoi holandezi.

Verstappen fitoi titullin e kampionit vitin e kaluar, në një garë të ngushtë me Lewis Hamilton.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat