Del rezultati i autopsisë: Ja si vdiqën tre anëtarët e familjes nga Kosova në Gjermani

Gjermania

Del rezultati i autopsisë: Ja si vdiqën tre anëtarët e familjes nga Kosova në Gjermani

Nga: A.Zh Më: 18 dhjetor 2020 Në ora: 21:03
Rezultatet e para të autopsisë janë në dispozicion: të dy femrat vdiqën me dhunë. Foto: dpa / Erwin Pottgiesser

Detaje të reja janë zbuluar nga mediat gjermane për krimin e trefishtë, që ndodhi mëngjesin e djeshëm në Isselburg në Gjermani. Një shqiptar 51-vjeçar nga Kosova, ka vrarë gruan e tij 46-vjeçare dhe vajzën e tij 17-vjeçare. Ai më pas ka var veten në një litar në verandën e shtëpisë, përcjell Bota sot.

Një ditë pas vdekjes së tyre në Isselburg në perëndim të Münsterland, është publikuar rezultati i autopsisë, raporton rp-online.de.

"Të dy femrat u vranë me dhunë", shpjegoi Kryeprokurori Publik Martin Botzenhardt.

Babai i familjes thuhet se së pari ka vrarë gruan e tij, vajzën dhe pastaj veten. Policia gjeti një vajzë të dytë (14-vjeçare) të padëmtuar në apartament të enjten në mëngjes, përcjell Bota sot.

"Autopsia gjithashtu konfirmoi vetëvrasjen e 51-vjeçarit".

Zyra e prokurorit publik në Münster theksoi se hetuesit nuk do të japin komente për mënyrën se si vdiqën tre anëtarët e familjes për arsye të mbrojtjes së privatësisë. Një komision i vrasjeve nga selia e policisë në Münster ka marrë përsipër hetimin.

Policia dhe zyra e prokurorit publik kishin supozuar se ndarja e çiftit ishte motivi për aktin në rrethin Borken.

Vajza e vogël është marrë nën kujdesin e të afërmve të tyre dhe zyra e mirëqenies së të rinjve.

Sipas policisë, vajza ishte e qëndrueshme pas trajtimit mjekësor dhe mund të merrej në pyetje. 14-vjeçarja u mbyll në një dhomë. Babai e kërcënoi edhe atë me vdekje, por ajo i shpëtoi sulmit./BS

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat