Mjekja shqiptare kujton me emocion kohen kur la atdheun për të migruar në Gjermani

Gjermania

Mjekja shqiptare kujton me emocion kohen kur la atdheun për të migruar në Gjermani

Më: 6 maj 2021 Në ora: 17:34
Aurora Dollenberg

Ëndrra e saj u bë një realitet i bukur, sot Aurora Dollenberg është njëra ndër mjeket shqiptare më të suksesshme në Gjermani.

Ajo rrugën drejt mërgimit e mori, në vitin 2011 pasiqë diplomoj në Fakultetin e Mjekësisë në Tiranë, si mjeke e përgjithshme”

Doktoresha Dollenberg trajton mjekësinë e përgjithshme, dhe mjekësinë e urgjencës ku ndihmon në shpëtimin e pacientëve me rrezik aksidental jetik, Ndërsa si psikoterapiste kujdeset për gjendjen dhe shëndetin mendor të pacientëve.

Sot ajo drejton dy ordinanca private, atë të përgjithshme “Hausartzpraxis Dollenberg” në qytetin Wolfenbüttel, si dhe degën tjetër të ordinancës në periferi me saktësisht në qytetin Schladen, që të dyja në Gjermani, në Republikën Niedersachsen.

Rrugëtimi i saj ishte mjaft kompleks por sot ajo ka pas vetes një karrierë të ndritur, më të cilën sot krenohet jo vetëm familja e saj por të gjithë Shqiptarët.

Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat