E zhdukur nga vërshimet në Gjermani, publikohet fotoja e shqiptares

Gjermania

E zhdukur nga vërshimet në Gjermani, publikohet fotoja e shqiptares

Më: 17 korrik 2021 Në ora: 08:55
Diana Janko, Grigor Nikolla

Mediat në Gjermani po japin ndihmesën e tyre për të gjetur dhe bashkuar njererëzit që kanë humbur njeri-tjetrin në katastrofën e përmbytjeve duke publikuar emrat dhe fotografitë e tyre.

Sot, në listën e personave që mungojnë, që nuk po kontaktohen dot, është edhe një zonjë shqiptare e quajtur Diana Janko, 60 vjeçe, nga Këlni.

Atë e kërkon Grigor Nikolla, 40 vjeç, nga Shqipëria, i cili e ka pasur bashkëbisedimin e fundit me të me video në Facecook disa ditë më parë.

Grigor Nikolla ka njoftuar në media se  “nuk po mund ta arrij më, se ne flisnim me njëri-tjetrin çdo ditë në video-thirrje në Facebook. Ajo thjesht nuk më telefonon. Iinformacioni im i fundit ishte se ajo donte të shkonte në spital".

Nuk dihet lidhja midis tyre, por në fotografinë e dhënë nga z. Nikolla ata janë të përqafuar.

Image
Diana Janko, Grigor Nikolla
Shfaq komentet
comments powered by Disqus
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat