Arrestohet një shqiptar në Gjermani, vrau një polic

Gjermania

Arrestohet një shqiptar në Gjermani, vrau një polic

Më: 5 janar 2022 Në ora: 17:22
Policia gjermane

Policia gjermane ka arrestuar sot një shqiptar (42) në aerportin e Frankfurtit para se të niset për Stamboll.

Ai akuzohet për vrasjen e një polici, njofton gazeta zvicerane në shqip Le Canton27.ch duke ju referuar burimeve të policisë gjermane.

Shqiptari i zhdukur pasi kreu një pjesë të dënimit për bashkëpunim në vrasjen e një efektivi të lartë të policisë në Shqipëri dy dekada më parë.

Burri shqiptar, emri i të cilit nuk bëhet i ditur, u arrestua natën e vitit të ri teksa po përpiqej të udhëtonte për në Stamboll, sipas një deklarate nga policia federale.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat