Media gjermane zbulon se çfarë ndodhi para krimit: Ja pse shqiptari vrau djemtë, plagosi gruan dhe vrau veten

Gjermania

Media gjermane zbulon se çfarë ndodhi para krimit: Ja pse shqiptari vrau djemtë, plagosi gruan dhe vrau veten

Nga: P.R Më: 15 janar 2022 Në ora: 11:26
Flamur R., 44 vjeç, qëlloi për vdekje dy djemtë e tij të moshës 13 dhe 11-vjeçare dhe po ashtu plagosi gruan e tij A.R., 38 vjeçe dhe në fund qëlloi veten

Shqiptari nga Kosova Flamur R., 44 vjeç, qëlloi për vdekje dy djemtë e tij të moshës 13 dhe 11-vjeçare dhe po ashtu plagosi gruan e tij A.R., 38 vjeçe dhe në fund qëlloi veten.

E nëna e dy djemve të qëlluar nga babai nga Glinde pranë Hamburgut në Schleswig-Holstein, ka dhënë më shumë detaje për aktin vdekjeprurës të dhunës!

Pas kësaj, një mosmarrëveshje martesore me sa duket ishte shkas për të shtënat vdekjeprurëse në Boxing Day, shkruan Bild, përcjellë “Bota sot”.

Ky ishte rezultati i marrjes në pyetje të gruas së mbijetuar Advije R. (38), tha të martën zëdhënësi i prokurorisë publike të Lübeck, Christian Braunwarth.

Advije R. dëshmoi se fillimisht ka pasur një debat verbal me bashkëshortin e saj Flamur R. (44). Pastaj burri papritmas nxori një armë dhe qëlloi.

Kjo deklaratë përkon me vlerësimin e thirrjes së urgjencës, tha Braunwarth. Aty dëgjoheshin qartë të shtëna, shkruan media gjermane, Bild.

Nga këndvështrimi i prokurorisë, vepra e përgjakshme është zbardhur në masë të madhe. Meqenëse i dyshuari nuk është më gjallë, hetimi pritet të ndërpritet, tha Braunwarth.

Po ashtu, sipas autoriteteve, qysh në mars të vitit 2020, gjatë një debati të ashpër mes prindërve, djemtë kishin telefonuar policinë. Sabine Schmidt nga Zyra për Mirëqenien e të Rinjve Stormarn ka treguar për rastin.

“Si rezultat, më 24 mars të vitit 2020 morën një raport nga policia për dhunë në familje”, tha Sabine Schmidt nga Zyra për Mirëqenien e të Rinjve Stormarn.

“Kur marrim një mesazh të tillë, ne flasim me të gjithë të përfshirët. Prindërit ishin shumë të kuptueshëm. Nuk kishim asnjë dëshmi se prindërit kishin probleme psikike. Ne gjithashtu nuk gjetën ndonjë tregues për ndonjë rrezik të mirëqenies së fëmijëve”, tregon Sabine. “Po të kishte qëllime të ndarjes nga ana e prindërve, do të mund të paramendoja se mund të vinte te një ngjarje kaq e tmerrshme. Frika nga humbja mund të luajë një rol të madh. Bëhet fjalë për fëmijët”, deklaroi Schimdt, shkruan Bild.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat