​PDK rikthehet në Gjermani

Gjermania

​PDK rikthehet në Gjermani

Më: 20 mars 2022 Në ora: 20:16
​PDK në Gjermani

Sot, nën përkujdesjen e Departamentit për Diasporë, në Rosenheim të Bavarisë është mbajtur tubimi madhështor i Partisë Demokratike të Kosovës, i cili shënon fillimin e organizimit të madh të PDK-së në Gjermani, me struktura dhe nënstruktura, brenda të cilave do të jenë të angazhuar shumë veprimtarë.

“Rikthimi i PDK-së në qeverisje, fillon pikërisht me rikthimin e saj në diasporë.

PDK do të jetë zëri i shumë veprimtarëve të devotshëm, zëri i anëtarësisë, rinisë dhe veçanërisht zëri i grave, të cilët me investimin e dijes dhe kapitalit, do të jenë shpresë e perspektivës së zhvillimit të vendit,” ka shkruar Elmi Reçica, deputet dhe udhëheqës i Departamentit për Diasporë.

“Sot u fillua me Bavarinë dhe do ta përfundohet me Berlinin. Na priftë e mbara”, ka shtuar ai në një postim në Facebook.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat