I shpallur në kërkim ndërkombëtar arrestohet në aeroportin gjerman shqiptari i shumëkërkuar

Gjermania

I shpallur në kërkim ndërkombëtar arrestohet në aeroportin gjerman shqiptari i shumëkërkuar

Më: 3 maj 2022 Në ora: 15:28
Foto ilustrim

Një person i kërkuar ndërkombëtarisht për një vrasje të dyshuar është arrestuar në aeroportin Karlsruhe Baden-Baden në Gjermani.

Deri në ekstradimin e tij në Angli, ai ishte në burg, siç bëri të ditur policia federale të martën, citojnë mediat gjermane.

31-vjeçari shqiptar mbërriti të dielën me një fluturim nga Shqipëria.

Gjatë kontrollit të emigracionit, rezultoi se autoritetet britanike po e kërkonin për një vrasje dhe kishin nisur një gjueti ndërkombëtare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat