Përleshje me thika në Hamburg, humb jetën një 24-vjeçar shqiptar

Gjermania

Përleshje me thika në Hamburg, humb jetën një 24-vjeçar shqiptar

Më: 16 qershor 2022 Në ora: 20:59
Pamje nga vendi i ngjarjes në Hamburg

Një përleshje mes një shtetasi maqedonas dhe shqiptar në Hamburg, Gjermani, ka rezultuar fatale për këtë të fundit. Lajmin e ka raportuar gazeta gjermane “Stern”.

24-vjeçari me origjinë nga Shqipëria humbi jetën pasi u godit me thikë nga 36-vjeçari maqedonas. Policia tha se ai iu nënshtrua plagëve të rënda në një spital mbrëmjen e së enjtes.

Sipas informacioneve, shqiptari është përplasur të mërkurën me një 36-vjeçar maqedonas. Sipas raportimit të medias gjermane të dy djemtë njiheshin me njëri-tjetrin dhe mësohet se janë përleshur edhe më parë.

Ndërkaq të dy do të kishin përdorur mjetin prerës, thikë kundrejt njëri-tjetrit. Ndërsa 24-vjeçari humbi jetën, 36-vjeçari ka pësuar një prerje në kokë.

Një shoqërues 51-vjeçar i maqedonasit ka mbetur i plagosur rëndë nga një goditje me thikë në qafë. Ai shkoi vetë në spital dhe tani është jashtë rrezikut, thuhet në njoftim.

Në një kontroll u arrestuan fillimisht dy burra të moshës 45 dhe 59 vjeç si pjesëmarrës të mundshëm, por më pas janë liruar nga qelia.

Sfondi i mosmarrëveshjes ende është duke u përcaktuar nga zyra e prokurorit publik dhe komisioni i vrasjeve. Policia vijon hetimin duke marrë në pyetje dëshmitarët okularë të krimit.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat