Ukë Blakaj zgjedhet kryetar i degës së AAK-së në Gjermani

Gjermania

Ukë Blakaj zgjedhet kryetar i degës së AAK-së në Gjermani

Më: 16 korrik 2022 Në ora: 18:35
Foto ilustrim

Ukë Blakaj do të jetë kryetar i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Gjermani. 

Lajmin e ka kumtuar Ramush Haradinaj teksa e ka vizituar Gjermaninë ashkë me deputetin Bekë Berisha dhe kryetarin e komunës së Suharekës Bali Muharremaj.

“Në frymën që Mërgata të jetë pjesë e vendimmarrjes në Kosovë, ky Kuvend ka zgjedhur z. Ukë Blakaj kryetar të AAK-së në Gjermani. Uka është edhe anëtar i Këshillit të Përgjithshëm të Aleancës, ndërmarrës i suksesshëm që ka hapur me dhjetëra vende pune në Kosovë, i rritur e brumosur me traditën patriotike nga babai i tij dëshmor, mësuesi Mustafë Blakaj”, ka shkruar ndër tjerash Haradinaj. 

Ish-kryeministri i Kosovës ka folur për rëndësinë që diaspora e ka në shtet-ndërtimin e Kosovës.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat