Vrau fqinjin e tij ukrainas, burg për 39-vjeçarin shqiptar në Gjermani

Gjermania

Vrau fqinjin e tij ukrainas, burg për 39-vjeçarin shqiptar në Gjermani

Më: 15 tetor 2022 Në ora: 08:49
Gjermani

Një ngjarje e rëndë mësohet të ketë ndodhur më 12 tetor 2022, rreth orës 08:00 në një pallat në rrugën Robert-Koch-Strasse.

Një 39-vjeçar shqiptar ka sulmuar fqinjin e tij , teksa më pas u arrestua nga forcat e policisë në Eberswalde.

Si pasojë e sulmeve të shqiptarit, 39-vjeçari ukrainas ndërroi jetë në spital.

Pas ngjarjes shqiptari u vu në pranga, ndërsa dje doli para gjykatës në Eberswalde.

Ai nuk e pranoi akuzën, teksa gjyqtarët ndaj tij lëshuan një urdhër arresti për vrasje nga pakujdesia.

Hetimet për rrethanat dhe sfondin e krimit janë duke vazhduar.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat