Ngjarja e rëndë në Gjermani/ Publikohet kronologjia e tragjedisë – ja si erdhi deri tek vdekja e të riut nga Prizreni

Gjermania

Ngjarja e rëndë në Gjermani/ Publikohet kronologjia e tragjedisë – ja si erdhi deri tek vdekja e të riut nga Prizreni

Nga: M.H. Më: 17 tetor 2022 Në ora: 14:33
Foto nga vendi i ngjarjes

Mynih – Sulm i tmerrshëm me thikë në Mynih-Nymphenburg: pranë një stacioni autobusi, një punëtor goditi me thikë dy kolegë të shtunën në mëngjes (15 tetor 2022) rreth orës 7:45 të mëngjesit. Njëri nga viktimat është plagosur rëndë, tjetri në gjendje të rëndë. Siç tha për gazetën tonë policia e Mynihut, viktimat janë meshkuj. Ata ishin rrugës për në punë. Duke qenë se ata aktualisht po kujdesen në një klinikë të Mynihut, detajet personale nuk mund të sqarohen përfundimisht.

Punonjësi nxjerr një thikë dhe godet kolegët

Dyshohet se autori është gjithashtu një burrë. Sipas policisë, ai ka nxjerrë një thikë dhe ka goditur me thikë punonjësit e tij. I dyshuari tashmë është gjetur dhe arrestuar nga policia “në afërsi”. Sipas zyrtarëve, krimi ka ndodhur në transportin publik, më saktësisht në një shkallë që të çon në një stacion autobusi në Rosa-Bavarese-Straße. Siç dëshmohet nga fotot nga vendi i krimit, bëhet fjalë për stacionin e autobusit “Nymphenburg Süd”, i cili ndodhet nën një shkallë përballë një qendre biznesi dhe mjekësore.

Sfondi i krimit ende nuk është zbardhur në momentin e hetimeve.

Detaje të reja rreth sulmit në Mynih: Siç ka njoftuar tani policia, personat e përfshirë janë punëtorë ndërtimi. Njëri prej tyre kishte nxjerrë thikën 30 centimetra të gjatë rrugës për në punë nga një Reëe. Dëshmitarët kanë lajmëruar menjëherë policinë dhe autori nuk ka bërë rezistencë për arrestimin. I plagosuri rëndë iu nënshtrua një operacioni urgjent – ​​ende nuk është e mundur të thuhet nëse ai do t'i mbijetojë sulmit.

Mësohet se autori është një 33-vjeçar. Viktima më e rëndë është një 28-vjeçar dhe tjetri një 50-vjeçar. Njësiti i Vrasjeve është duke e hetuar rastin, shkruan mediumi TZ, përcjell “Bota sot”.

Lajm i keq nga policia: Njeriu që u plagos rëndë si pasojë e një sulmi me thikë nga kolegu i tij tani ka vdekur. Këtë e ka bërë të ditur policia mëngjesin e së hënës. Më parë ishte tentuar për t'i shpëtuar jetën 28-vjeçarit në kuadër të një operacioni urgjent.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat