E dhimbshme: 6-vjeçarja shqiptare humbi jetën tragjikisht ne Gjermani, nesër i jepet lamtumira e fundit

Gjermania

E dhimbshme: 6-vjeçarja shqiptare humbi jetën tragjikisht ne Gjermani, nesër i jepet lamtumira e fundit

Më: 29 nëntor 2022 Në ora: 22:24
Sihana Gashi.

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në rrethinën e Konstancës, në Gjermani.

Aty humbi jetën tragjikisht në një aksident trafiku një 6-vjeçare me prejardhje nga Kosova, Sihana Gashi.

Sipas familjarëve të saj, Sihanës do t’i jepet lamtumira e fundit nesër në orën 14:00, te varrezat në Sarnen të Gjermanisë.

Në aksident kanë pësuar lëndime të rënda edhe prindërit e vajzës, babai 41-vjeçar dhe nëna 37-vjeçare.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat