Vrasja që tronditi Gjermaninë, kapen dy të dyshuarit për vrasjen e 42-vjeçarit - janë po ashtu shqiptarë

Gjermania

Vrasja që tronditi Gjermaninë, kapen dy të dyshuarit për vrasjen e 42-vjeçarit - janë po ashtu shqiptarë

Më: 1 dhjetor 2022 Në ora: 06:06
Foto ilustrim

Dy personat e dyshuar për vrasjen e 42-vjeçarit shqiptar janë kapur nga policia gjermane.

Sipas raportimit të mediave atje ata janë po ashtu shqiptarë, të njohur për trafikun e drogës.

Ata janë të moshës 20 dhe 26 vjeçare.

Të dyshuarit ishin ndaluar në një kontroll rutinore nga ana e policisë.

Ngjarja e cila ndodhi të hënën në Krefeld, tronditi opinionin publik në Gjermani.

42-vjeçari ishte vrarë me dy plumba pas kokës.

Nga mediat gjermane u raportua se viktima ishte i dyshuar për drogë dhe vjedhje.

Sipas tyre, i ndjeri tashmë kishte jetuar në Gjermani nga viti 2018-të dhe thuhej se ishte i pastrehë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat