E rëndë në Gjermani, shqiptari vret ish-gruan, i shkoi në vendin e punës dhe e qëlloi për vdekje

Gjermania

E rëndë në Gjermani, shqiptari vret ish-gruan, i shkoi në vendin e punës dhe e qëlloi për vdekje

Më: 22 janar 2023 Në ora: 17:34
Foto nga vendi i ngjarjes

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur ditën e sotme në Markdorf të Gjermanisë, ku një shqiptar ka shkuar të vendi i punës së ish-gruas dhe e ka qëlluar për vdekje.

47-vjeçari shqiptar është arrestuar nga policia dhe ndodhet në paraburgim. Kjo është bërë e ditur nga prokuroria publike në Konstanz dhe selia e policisë në Ravensburg në një deklaratë të përbashkët.

Gjithashtu thuhet se është ngritur një grup hetimor për zbardhjen e krimit. Policia dyshon se dëshmitarët e kanë parë krimin, por janë larguar nga vendi i ngjarjes para se të mbërrinte policia dhe bën apel se kushdo që ka parë diçka duhet të denoncojë.

Sipas raporteve, burri mësohet se ka qëlluar 44-vjeçaren në gjendje të dehur. Ajo ka ndërruar jetë në vend. Nga sulmi nuk ka persona të tjerë të lënduar dhe motivi i krimit është ende i paqartë.

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat