Ky është burri i Jetmira Bekës, i cili u arrestua nën dyshimin për vrasjen e gruas në Gjermani

Gjermania

Ky është burri i Jetmira Bekës, i cili u arrestua nën dyshimin për vrasjen e gruas në Gjermani

Më: 23 maj 2023 Në ora: 08:18
Jetmira Beka

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur të shtunën në Aachen të Gjermanisë.

Një burrë, për motive të panjohura vrau gruan e tij në parkingun e një shitore, raporton media gjermane “Bild”.

Dorasi dhe viktima janë kosovarë nga qyteti i Mitrovicës, teksa është bërë e ditur se viktima është Jetmira Beka.

Image
Besmir Ademi

Ajo ka lënë tre fëmijë prapa vetes.

Siç ka mësuar media, personi i arrestuar është burri i saj, Besmir Ademi.

Image
Besmir Ademi

Ai u arrestua nga policia gjermane nën dyshimin për vrasjen e gruas.

Kryeprokurorja e Aachenit, Katja Schleknermann-Pitts bëri të ditur të hënën për “Bild”, se bëhej fjalë për një çift që ishin ndarë.

Ajo ka thënë se nuk dihen ende motivet e vrasjes.

Krimi ndodhi rreth orës 19:00 të së shtunës në mbrëmje, në sy të klientëve.

Familjarët e viktimës, kanë njoftuar se varrimi i të ndjerës do të bëhet në fshatin Zasellë, ndërsa pritet që të njoftojnë për datën dhe kohën e varrimit.

commentFirst article
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat