VV-ja përballë LDK-së, parashikimi: Kjo parti do ta fitojë Gjilanin

Gjilani

VV-ja përballë LDK-së, parashikimi: Kjo parti do ta fitojë Gjilanin

Nga: A.Zh Më: 14 gusht 2021 Në ora: 17:52
Foto ilustrim

Gazetari Xhevdet Pozhari, ka thënë se Lidhja Demokratike e Kosovës do të fitojë zgjedhjet në komunën e Gjilanit, më 17 tetor.

Ai ka thënë se Lutfi Haziri i LDK-së nuk njeh humbje në zgjedhjet lokale, përcjell Bota sot.

Mirëpo, Pozhari nuk ka përjashtuar mundësinë që kandidati i Lëvizjes Vetëvendosje Alban Hyseni, të sjellë befasi në zgjedhje.

Reagimi i tij në Facebook:

Alban Hyseni është nga deputetët e rinj të Vetëvendosjes që më ka lënë përshtypje jashtëzakonisht të mirë për kulturën dhe njohuritë e tij. Ndonëse i ri në moshë, profesori universitar tani qenka kandidat për kryetar të Komunës së Gjilanit. Shpresoj të ketë sukses. Veçanërisht kur përballë tij ka një kalibër të rryer të politikanit si Lutfi Haziri, i cili deri më tani nuk njeh humbje në zgjedhje lokale.

Për mendimin tim Gjilanin do ta fitojë LDK-ja, por ta shohim nëse VV-ja me Albanin do të na befasojë!

I dua befasitë!

Të nderuar lexues të gazetës “Bota sot”, komentet që përmbajnë fyerje, ofendime dhe sharje nuk lejohen në portal. Andaj, komentet e juaja do të kalojnë në filtra për aprovim dhe të tillat që përmbajnë gjuhë që nuk përkon me rregullat, nuk do të aprovohen. Ju faleminderit.
Më të lexuarat
Sot mund të lexoni Shfletoni kopertinat